O firmie


Firma Bury powstała w 1992 roku. W ciągu dwudziestu lat swojej działalności wypracowała sobie pozycję jednego z największychi najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w regionie.

Dzisiaj Bury to handel, transport, dwie stacje partnerskie MAN oraz działalność edukacyjna.

Pierwszą siedzibą firmy była giełda hurtowa Elizówka. Następnie powstały przedstawicielstwa w Rzeszowie i Łapiguzie k. Zamościa oraz w Krakowie, gdzie na początku 2014 roku oddano do użytku budynek biurowo-magazynowy o powierzchni ponad 2400 metrów kw. Wraz z rozwojem działalności rozbudowywała się nowa siedziba firmy przy ulicy Mełgiewskiej w Lublinie. W 2012 roku zostało oddane do użytkowania nowoczesne biuro. W chwili obecnej jesteśmy NAJWIĘKSZYM IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM ŚWIEŻYCH OWOCÓW I WARZYW W POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ POLSCE. Właściciele Jacek i Bogdan Bury są udziałowcami w firmach prowadzących działalność w Hiszpanii i na Ukrainie. Posiadamy ponad 5 tys. metrów kw. powierzchni magazynowej ,własną nowoczesną dojrzewalnię bananów oraz specjalistyczny transport.

Od samego początku działalności zarówno właściciele jak i wysoko wykwalifikowani pracownicy stawiali na rzetelność i profesjonalizm oraz kompleksową obsługę klientów czego dowodem są liczne nagrody i certyfikaty. Pracownicy działu transportu to doświadczeni specjaliści, których praca gwarantuje usługi na najwyższym poziomie. Staranność w planowaniu i organizacji transportów pozwoliła nam nawiązać długofalową współpracę z największymi europejskimi firmami. Nowoczesna flota transportowa składająca się z 60 ZESTAWÓW CHŁODNICZYCH – ciągników MAN TGX oraz naczep Schmitz i Krone w połączeniu z podwójnymi zespołami kierowców gwarantują bezpieczeństwo i dostawy „just in time” w każdym miejscu Europy

W 2011 roku – zostaliśmy Partnerem Serwisowym MAN Truck and Bus Polska Sp. z o.o. Świadczymy pełną gamę usług serwisowych, a nasi Doradcy Serwisowi zaangażowani są w sprawy każdego klienta. Obecnie prowadzimy dwie Autoryzowane Stacje Serwisowe MAN w Lublinie i w Radomiu. Pracę mechaników wspomagają nowoczesne systemy gwarantujące najwyższą jakość usług, a nasi Mechanicy szkoleni są wg.procedur MAN Truck & Bus Polska. Naprawy przeprowadzane są zgodnie z technologią wyznaczoną przez producenta pojazdów. Posiadamy urządzenia i narzędzia pozwalające na przeprowadzenie napraw w pełnym zakresie usług.

W badaniu CRI za 2012 rok, w którym klienci oceniają jakość usług serwisu zajęliśmy II miejsce w Polsce. Nowoczesny system gospodarki magazynowej zapewnia szybką realizacje zleceń a części zamienne dostępne są na bieżąco lub najpóźniej następnego dnia. Części specjalistyczne dostarczamy w ciągu tygodnia.

Rok 2011 to także czas realizacji kolejnej inwestycji świadczącej o otwarciu firmy na nowe wyzwania. Stworzyliśmy przestrzeń nowoczesnej edukacji, skupiającej w jednym miejscu cztery placówki: przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum i liceum.

Nie boimy się wyzwań!

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!